Vorige week 2 jonge Ancistrus dolichopterus gekocht, nu nog even in de Rio180, om over een paar maanden te gaan verhuizen naar mijn nieuwe Rio300.
In de Rio180 zit het standaard Juwelfilter. Nu zijn de ancistrusjes nog erg klein, schat zo tussen de 2,5 en 3 cm.
De eerste dagen zag ik ze tevreden de bak verkennen. Daarna zag ik dat ze de op het filter uitstroompijpje zaten, om ze later op de dag alleen nog met de staartjes uit het pijpje zag komen. Ik dacht nog dat het weinig kwaad kon. Nu heb ik ze na intensief speuren al enkele dagen niet meer gezien. Kan het zijn dat ze door het draaiende gedeelte in het pompje aan stukken zijn gehakt? Want dat is namelijk de barriere tussen aquarium en filterinhoud.
Ik heb al wel vluchtig het filtermateriaal weggehaald, maar door de hoeveelheid opvliegende 'prut' van onderuit het filter kon ik niet zien of ze toch hun toevlucht in het filter hebben gevonden.
Heeft iemand soortgelijke zaken meegemaakt? Hopelijk vind ik ze nog terug....
Groetjes!






